בשבוע האחרון אתם מרגישים שמוחקים לכם יותר פוסטים ותגובות ואין לכם מושג למה?

ככל שמלחמת ישראל-חמאס נעשית אינטנסיבית יותר, נעשה שימוש יותר ויותר בפלטפורמות דיגיטליות להפצת מידע קריטי, הן באזורים המושפעים והן לקהלים בעולם הרחב. 

כתוצאה מכך, קבוצות צבאיות מחפשות להשתמש בפלטפורמות חברתיות כדי להשפיע על המסרים, לזרוע התנגדות ובלבול.

דברים שכל פלטפורמה צריכה בימים אלו למתן כמיטב יכולתה.

בעקבות התקנות החדשות של האיחוד האירופי בנושא מידע מוטעה, הפלטפורמות הגדולות נמצאות תחת זכוכית מגדלת, האיחוד האירופי מפרסם הודעות ל-Meta, X ו-TikTok כדי להזכיר להם את החובות החדשות והמחמירות שלו.

 פקידי האיחוד האירופי כבר הכריזו על חקירה של X, בעוד ש-Meta סיפקה סקירה מלאה על מאמציה, בהתאם לבקשות האחרונות של האיחוד האירופי.

מטא עדכנה כי הקימה מרכז מבצעים מיוחד, מאויש במומחים דוברי עברית וערבית שוטפת, על מנת לעקוב ולתת מענה למצב המתפתח בזמן אמת

יושמו הגבלות על המלצות של תוכן שעלול להפר את המדיניות.

בוצעה הרחבה למדיניות ה"אלימות וההסתה" כדי להסיר תוכן המזהה בבירור בני ערובה "גם אם זה נעשה כדי לגנות או להעלות את המודעות למצבם”.

מטא הגבילה את השימוש בהאשטאגים שקושרו לתוכן שמפר את הנחיות הקהילה,

הגבילה את השימוש ב-Live עבור משתמשים שהפרו בעבר מדיניות מסוימת.

Meta מציינת כי היא גם נותנת עדיפות לניהול שידורים חיים מהאזור המושפע, עם דגש מיוחד על האיומים של חמאס לשדר צילומים של בני ערובה

הוסיפו תוויות אזהרה על תוכן שדורג כ"שקרי" על ידי בודקי עובדות, כולל תוויות על מפרסמי מדיה שבשליטת המדינה.

אמצעים מתקדמים יותר אלו יעניקו לאיחוד האירופי הבנה רבה יותר כיצד מטא נלחמת בדיווחים שקריים ומטעים באפליקציות שלה.

על פי החוקי החדשים של האיחוד האירופי, פלטפורמות חברתיות עם יותר מ-45 מיליון משתמשים באיחוד האירופי צריכות לנקוט באמצעים מידתיים כדי לצמצם את התפשטות המידע השגוי במהלך משבר.

הכללים מחייבים גם פלטפורמות מקוונות גדולות לדווח לנציבות במרווחי זמן קבועים, על מנת לתאר את האמצעים הספציפיים הננקטים בתגובה לאירוע האמור.

האיחוד האירופי הגיש כעת את הבקשות הללו ל-Meta, X ו-TikTok, כש-X לכאורה נופל מהציפיות שלו, בהתחשב בכך שהוא גם פתח בחקירה לגבי התהליך שלו.

העונשים על אי עמידה בהתחייבויות אלו עשויות להיות קנסות בגובה של 6% מההכנסות השנתיות העולמיות של חברה, לא רק מההכנסה שלה באיחוד האירופי.

האם X אכן יכול לעמוד בהתחייבויות אלו? האם TikTok תוכל לעמוד בדרישות אכיפה מחמירות יותר, בהתאם לגישת ההגברה האלגוריתמית שלה?

זה יכול לעניין אותך

השאר תגובה