פייסבוק תאפשר כעת למשתמשים ליצור פרופילים מרובים כדי לחקור תחומי עניין שונים

לאחר שהתנסתה באופציה במשך יותר משנה, השיקה כעת Meta את האופציה החדשה שלה עם ריבוי פרופילים, שתאפשר למשתמשים ליצור מספר פרופילים בפייסבוק כדי לחקור תחומי עניין שונים, לשתף תוכן שונה עם קהלים שונים וכו'.

ריבוי פרופילים בפייסבוק

באמצעות האפשרות החדשה "צור פרופיל נוסף", נוכל להרכיב פרופילים מותאמים אישית, מבוססי עניין, כך נוכל לעסוק במגוון רחב יותר של תחומי עניין,עם רשימות חברים שונות ותגובות שונות.

כפי שהוסבר על ידי Meta:

"בין אם אתה חדש בפייסבוק או משתמש ותיק, ייתכן שתרצה לשמור על קשרים אישיים ומקצועיים נפרדים, או שתרצה לשמור על פרופיל אחד קשור לקהילה שאתה חלק ממנה ופרופיל אחר רק לחברים. יצירת פרופילים אישיים מרובים מאפשרת לך לארגן בקלות עם מי אתה משתף ואיזה תוכן אתה רואה עבור החלקים השונים של חייך. תחשוב על פרופיל אחד לסצנת האוכל שאתה אוהב ועוד אחד כדי לשמור על קשר עם החברים והמשפחה שלך."

ניתן לייצר עד ארבעה פרופילים אישיים נוספים באפליקציה, כל אחד עם שם משתמש ועדכון משלו, שיסייעו לשמור על רמת הפרדה ופרטיות, ויכולים גם לעזור למשתמשים להרגיש בנוח יותר לשתף על עוד מתחומי העניין שלהם.

Meta אומרת שמשתמשי בטא רבים נהנו מהפרדה ברורה יותר בין אלמנטים שונים.

"שמענו מאנשים שארגון ברור יותר של חברים, קבוצות ותחומי עניין עוזר להם להרגיש חופשיים יותר לעסוק בקהל שהם מאמינים שהוא הרלוונטי ביותר. וראינו את ההצלחה של חשבונות נפרדים מבוססי עניין באינסטגרם, אז אנחנו נרגשים להביא את האפשרות הזו לפייסבוק".

כי אנשים, באופן כללי, חולקים הרבה פחות עם פייסבוק ממה שהם נהגו.

זה משקף את המגמה הרחבה יותר של בידור חברתי. ככל שיותר אפליקציות הופכות לפלטפורמות גילוי, ובראשם קטעי וידאו קצרים, המותאמים אלגוריתמית לתחומי העניין שלך,

פרסום ושיתוף של העדכונים שלך הופך למחשבה שלאחר מכן.

ואכן, Meta ציינה שוב ושוב שיותר אנשים משתפים כעת תוכן ב-DM שלהם, עם קבוצות קטנות יותר של חברים, ממה שהם מפרסמים בעדכונים הראשיים שלהם.

חלק מזה נובע בעקבות העובדה שמשתמשים רבים פחות מעוניינים להציג את התוכן שלהם/דעות שלהם בחוץ, מחשש לתגובת נגד. 

אולי זה יכול להיות בגלל שאנשים פשוט לא רוצים לשתף את כל העדכונים שלהם עם כל מי שהם קשורים אליו.

ובמובן הזה, אולי העדכון החדש הזה יעזור לאנשים להרגיש יותר בנוח בשיתוף, 

אומנם נצטרך כל פעם לעבור לפרופיל אחר

אבל בתכלס… נראה שזה יזמין יותר התנהגויות שליליות, כמו טרולים והטרדות  באמצעות הזהות הנפרדת.

אבל אולי, כל מעורבות היא מעורבות טובה בעיני פייסבוק, והיא שמחה לאפשר כזו, בכל דרך שהיא יכולה.

אם זה יגרום לאנשים להרגיש יותר בנוח לשתף, ולגרום להם לפרסם עוד עדכונים אישיים שוב?

המכשול הגדול ביותר שאני רואה הוא שאנשים יצטרכו לעבור לפרופיל אחר, ולבדוק את ההתראות הנפרדות שלהם בכל אחד מהם. 

הם יצטרכו להבטיח שהם לא יפרסמו מהפרופיל הלא נכון לקהילה האחרת, ובסך הכל, אני לא מתאר לעצמי שהיתרונות, עבור רובם, יעלו על הצעדים הנוספים.

מטה בוודאי ראתה כמה אינדיקטורים חיוביים בבדיקה הראשונית שלה.

אז אולי יש כאן משהו… נצטרך לחכות ולראות.

הערה: Meta אומרת שבזמן ההשקה, חלק מהתכונות, כולל הכרויות, מרקטפלייס, מצב מקצועי ותשלומים, לא יהיו זמינות לפרופילים אישיים נוספים. יהיו גם הגבלות מסוימות על העברת הודעות עבור פרופילים נוספים שנוצרו.

היכולת ליצור מספר פרופילים אישיים מתחילה להתפשט ברחבי העולם מהיום, כאשר כל המשתמשים יקבלו גישה לאפשרות במהלך החודשים הקרובים.

זה יכול לעניין אותך

השאר תגובה