איך Headspace מנצלת את אפקט ההילה מהשותפות עם Netflix-סיפור מקרה

בשיא הסגרים בקורונה (ינואר 2021), אפליקציית המיינדפולנס התחברה לנטפליקס לסדרה ממותגת שהביאה לעלייה מסיבית בהרשמות ואסטרטגיית שיווק תוכן מחודשת.

נטפליקס השיקה את סדרת התוכן הממותגת הראשונה שלה,
 Headspace Guide To Meditation,
בעקבותיה זמן קצר לאחר מכן עם Headspace Guide To Sleep. 

יותר משנתיים לאחר מכן, הקהל עדיין מגלה את התוכניות או חוזר אליהן לצפייה חוזרת, אומרת מנהלת התוכן הראשי של Headspace, מורגן סלזר.


"קיבלנו גם כל כך הרבה משוב נפלא מאנשים שמצאו אותנו בתוכנית של נטפליקס ולמדו על מדיטציה ועל תרגול מיינדפולנס או הרגלי שינה ממש טובה, מה שהוביל אותם להירשם ל-Headspace."

מאז יצירת השותפות, Headspace ראתה עלייה של 70% בהרשמות לאפליקציה.

סלזר באה מרקע של הפקת טלוויזיה ובקריירה הקודמת שלה עקבה אחר התפיסה שהקהל היה צריך לראות פרומו לתוכנית 20 פעמים לפני שהם יחשבו להקליט אותה או לצפות בה.
היא נושאת את אותה חשיבה באסטרטגיה ב-Headspace.

"אנחנו  מחפשים דרכים שבהן נוכל להופיע במערכות אקולוגיות של תוכן שונות, בין אם זה בנטפליקס, בזמן שאתה מאזין לפודקאסט, תופס סרטון ב-YouTube או מעורב בחברתית.
הרעיון הוא לעורר את התיאבון של אנשים, ללמד אותם על המותג וללמד אותם על מיינדפולנס, שיכול להיות ממש מפחיד עבור אנשים מסוימים, ולהראות להם שה-Headspace הוא כלי שבאמת יכול לעזור".

הגישה שלה היא להשתמש בתוכן כדי לעורר עניין אצל אנשים ולעודד מנויים. שותפויות עם קווין הארט, ג'ון לג'נד, רחוב סומסום וקרן הפארקים הלאומיים הם עמודי אוהלים של האסטרטגיה של סלזר.
סרטוני מדיטציה ברחוב סומסום, למשל, צברו למעלה מ-43 מיליון צפיות.

בבריטניה, Headspace גם רשמה את כדורגלן אנגליה ומנצ'סטר סיטי, ראחים סטרלינג, כשגריר עד 2022.

שותפויות עם מותגים הן גם חלק חשוב יותר ויותר מתמהיל השיווק של סלזר. היא יצרה את שיתוף הפעולה עם סטארבאקס שהציגה ארבעה Headspace 'Mindful Moments' באפליקציית רשת הקפה,
חמישה קטעים מותאמים של תוכן מיינדפולנס וגרסת ניסיון בחינם לאפליקציה.
 השותפות הניבה פי 4 יותר הרשמות של Headspace מהצפי,
ובמקביל גם הכפילה את מספר ההרשמות והמעורבות עם עובדי סטארבאקס.

סלזר מחפשת "מותגים בעלי דעות דומות שיש להם קהל שונה אבל אולי לא מכיר את Headspace" כך שהוא יכול ללמד אותם על האפליקציה.
 או שותפויות בלתי צפויות יותר, שלדבריה הן מהנות ומענינות: "זה עוסק איך אנחנו יכולים לעשות דברים שמרגישים מחוץ לקופסה שגורמים לאנשים לעצור ולחשוב, 'אוי, וואו, מה זה?'

כדי ללכוד מנויים צעירים יותר Headspace התחברה לאחרונה עם Snapchat כדי להשיק את 'Headspace Mini',
מקום באפליקציה שבו חברים יכולים לתרגל מדיטציה ותרגילי מיינדפולנס. בחודש הראשון עלייתו לאוויר, למעלה מחמישה מיליון אנשים עסקו ב-Headspace Mini ב-Snapchat.

"זה שוק צפוף, אבל אני מרגישה שה-Headspace הוא גורם מבדל בכך שמצאנו דרך לקחת משהו שיכול להיות די מפחיד ודי מכריע עבור הרבה אנשים ולהפוך אותו לפשוט ועיכול וקל להבנה", מסכמת סלזר.

זה יכול לעניין אותך

השאר תגובה