על פי מחקר חדש https://www.nature.com/articles/s41562-023-01538-4 שניתח יותר מ-105,000 וריאציות של כותרות כתבות מ-Upworthy.com,
כתבות עם יותר מונחים שליליים בכותרת גורמים ליותר קליקים,
בעוד שמונחים חיוביים מפחיתים את המעורבות, בהתבסס על תגובת המשתמש.

″למרות שמילים חיוביות היו מעט יותר נפוצות ממילים שליליות, מצאו שמילים שליליות בכותרות החדשות הגדילו את שיעורי הצריכה (ומילים חיוביות הפחיתו את שיעורי הצריכה). 
עבור כותרת באורך ממוצע, כל מילה שלילית נוספת הגדילה את שיעור ההקלקה ב-2.3%”.


מה שלא מפתיע יותר מדי. 
לא צריך גאון כדי לראות ששיטות מחלוקות ומעוררות ויכוח מייצרות יותר מעורבות,
ועם פלטפורמות חברתיות שמחפשות לתמרץ זמן רב יותר באפליקציות שלהן, המעורבות הזו אומרת לאלגוריתמים המתאימים שהסיפור הזה מעניין.
ואז הוא מופץ ליותר משתמשים, לקבל יותר טווח הגעה וחשיפה.

שימוש בנתוני מעורבות גולמיים כפרוקסי לעניין המשתמש היה רעלן שהרעיל את השיח המקוון לאורך זמן.
 ועם מקורות מקוונים שהופכים יותר ויותר לספקי החדשות והבידור של היום, זה הוביל לעוד יותר שנאה ופילוג.
אבל אלגוריתמים, כמובן, אינם מסוגלים לזהות הקשר – הם מערכות בינאריות שיכולות לקבוע רק אם כל פוסט מייצר לייקים, תגובות ושיתופים, או לא. 
הועלו הצעות שונות כיצד לתמרץ טוב יותר התנהגויות מקוונות חיוביות יותר, אך עד כה, תחת לחץ של בעלי המניות והצורך להפגין צמיחה, אף פלטפורמה לא הצליחה לפעול בצורה כה יעילה.

″מידע שלילי עשוי להיות ‘דביק’ יותר במוח שלנו; אנשים שוקלים מידע שלילי יותר ממידע חיובי, כאשר לומדים על עצמם, לומדים על אחרים ומקבלים החלטות . 
ייתכן שהדבר נובע ממידע שלילי המפעיל באופן אוטומטי תגובות איום – ידיעה על תוצאות שליליות אפשריות מאפשרת תכנון והימנעות מחוויות שעלולות להיות מזיקות או כואבות”.

אבל לא משנה מה ההיגיון הבסיסי, הממצא בשורה התחתונה הוא ששיעור  גדול יותר של מילים שליליות בכותרות שלך יגדיל את הסבירות שמשתמשים ילחצו על הפוסטים שלך.

זו אמירה עצובה על שיח מקוון, וכיצד משיכה לתגובות כאלה גורמת לקליקים. 
כמובן, אנחנו יודעים את זה. 
נראה שארגוני חדשות רבים ניגשים כעת לכל כתבה חדשותית עם הכותרת הגרועה ביותר האפשרית, בתקווה לעורר ויכוחים ודיונים, מה שיביא להם יותר תנועה.

האם זה משנה אם זה נכון, אם זה מדויק? 
אני חושדת שבהרבה מקרים זה ממש לא, מה שהניע גל חדש לגמרי של חוסר אמון בתקשורת ותנועות של אנשים שמשוכנעים שמוכרים להם שקרים, מצד זה או אחר.
אבל אם אתם מחפשים את האשמים, אני חושדת שהמומחיות השנויות יותר במחלוקת, אלה שהכי נהנים מוויכוחים כאלה, נוטים יותר לרוכל שקרים ומידע מוטעה.

עקבו אחר הכסף ותמצאו את האמת.
בעוד שעבור יוצרי תוכן, זה גם מספק יותר הקשר לשקול בכותרות שלך, אם אתה רוצה להביא קליקים.

זה יכול לעניין אותך

השאר תגובה