הסרת הודעות חוצות אפליקציות בין פייסבוק לאינסטגרם

הרשת החברתית הכריזה בשקט על עדכון חדש שיסיר את אפשרות העברת ההודעות בין אפליקציות בין חשבונות פייסבוק ואינסטגרם.

לפי Meta:

"החל מאמצע דצמבר 2023, לא תוכל עוד לשוחח בצ'אט עם חשבונות פייסבוק באינסטגרם. ברגע שתקשורת חוצת אפליקציות לא תהיה זמינה, לא תוכל להתחיל שיחות או שיחות חדשות עם חשבונות פייסבוק מאינסטגרם".

Meta אומר שכל הצ'אטים הקיימים בין אפליקציות יהפכו לקריאה בלבד, מה שאומר בעצם שהם יישארו בארכיון, אך לא יהיו פעילים יותר.

מה שכאמור עומד בסתירה לתוכנית שילוב ההודעות המתמשכת של Meta, שראתה את החברה דוחפת ליצור תיבת דואר נכנס אוניברסלית שתהיה נגישה בפייסבוק, אינסטגרם ו-WhatsApp.

רק בספטמבר, Meta השיגה ניצחון מפתח בדחיפה זו, כאשר ממשלת בריטניה הסכימה להסיר סעיף מחוק הבטיחות המקוון שלה שהיה הופך את ההצפנה המלאה לבלתי אפשרית בכל האפליקציות שלה. כשזה נעלם, זה נראה בלתי נמנע שמטה תעבור לשלב הבא בקרוב, כשכל אפשרויות ה-DM שלה מוגדרות כברירת מחדל להצפנה, וניתנות להפעלה הדדית בין האפליקציות שלה.

אז האם זה מעיד על שינוי בגישה הזו?

נראה שזה זז צעד אחורה, אבל למה שמטה תחזור מהתוכנית הזו לאחר שהקדימה את התהליך במשך שלוש שנים?

חלקם הצביעו על סעיף בא באיחוד האירופי. חוק השווקים הדיגיטליים (DMA) המחייב אפליקציות העברת הודעות גדולות להיות פועלות הדדית.

במסגרת ה-DMA, כל פלטפורמות "שומרי הסף", כולל אפל, מטה, גוגל וכו', יצטרכו להקל על החיבור עם כלי העברת הודעות אחרים "על ידי אספקת הממשקים הטכניים הדרושים או פתרונות דומים המקלים על יכולת פעולה הדדית, לפי בקשה וללא תשלום. ."

אז Meta תצטרך לאפשר לפלטפורמות אחרות להקל על שליחת DM לתוך Messenger, IG Direct ו- WhatsApp. זה יהיה מסובך יותר כשהצפנה מקצה לקצה מופעלת, ואולי זו הסיבה לשינוי?

אבל זה אכן נראה כמו צעד אחורה בתוכנית שילוב המסרים הרחבה יותר של Meta, מה שעלול לגרום לכך שמטה מתרחקת ממנה לחלוטין.

כך או כך, זה שיקול נוסף לתכנון האסטרטגי שלך, ולאופן שבו את מתחברת לקהל שלך.

זה יכול לעניין אותך

השאר תגובה